Dobra książka na prezent

Książki na prezent pod choinkę

W poprzednim wpisie przedstwaiłam Wam propozycje prezentów książkowych dla dzieci. Czas na książki dla dorosłych. Jeśli zastanawiacie się, jaką książkę wybrać na prezent dla koleżanki, mamy albo chłopaka, przewińcie w dół i zobaczcie, na jakie tytuły warto zwrócić uwagę.

“Nic się nie dzieje”

O książce “Nic się nie dzieje” wspominałam już kiedyś na moim Instagramie.

“Nic się nie dzieje” to zbiór opowiadnań relaksacyjnych napisanych z przeznaczeniem do czytania przed snem. Opowiadania napisane są w pierwszej osobie liczby pojedynczej, więc łatwo jest wczuć się w przedstawiane w nich doznania, miejsca i sytuacje. Książka jest podzielona na cztery części, zgodnie z porami roku. Całość relaksacyjnego klimatu dopełniają kojące ilustracje.

Dlaczego akurat “Nic się nie dzieje” to książka dobra na prezent? Ponieważ jest to lektura wieloktrotnego użytku. Można czytać ją na wiele różnych sposobów: od początku do końca, opowiadania z aktualnej pory roku, pojedynczo lub kilka na raz. Myślę, że “Nic się nie dzieje” ucieszy każdego 🙂

Cena to 30-40 zł w zależności od oferty

Małe końce świata”

Obok książki “Małe końce świata” nie można przejść obojętnie. To dzieło literackie na każdym poziomie: wydania, oprawy, ilustracji i treści oczywiście. Jeśli szukacie książki na prezent dla wrażliwej duszy, “Małe końce świata” są strzałem w dziesiątkę!

Książka Justyny Mazur-Kudelskiej to opowieść o tym, z czym mierzy się każdy. O porażkach, rozstaniach, rezygnacji, śmierci, bólu. To tematy, których raczej nie porusza się przy kawie ze znajomymi, ale w są wpisane w nasze człowieczeństwo i po prostu każdy tak ma.

“Małe końce świata” czyta się szybko i przyjemnie, ale wcale szybko się o nich nie zapomina. Autorka dotyka w człowieku takich strun, które mimo, że ukryte najgłębiej, najdłużej rezonują.

Cena książki to 59,90 zł

“Wychowanie przez sztukę”

O Wychowaniu przez sztukę” popełniłam dość obszerny wpis, więc po szczegóły odsyłam TAM. Tu natomiast chcę napisać, dlaczego akurat ta książka jest dobrym pomysłem na prezent pod choinkę.

Po pierwsze: wydanie. “Wychowanie przez sztukę”, podobnie jak “Małe końce świata”, to dokładnie przemyślana książka na każdym poziomie. Nietypowa okładka, format, całość złączona niebieskimi elementami. Właśnie tak powinna wyglądać książka na prezent.

Po drugie: treść. “Wychowanie przez sztukę” wspaniale wprowadza w świat malarstwa, muzyki, twórczości i kreatywności. Dla osób zainteresowanym tematem sztuki będzie to prezent idealny.

Książka Anny Weber to dobry pomysł na prezent dla młodych rodziców, nauczycieli, terapeutów, artystów. Tak naprawdę: dla każdego.

Cena książki w wersji elektronicznej to 59 zł

“Harry Potter”

A teraz coś dla fanów i fanek kultowej serii przygód Harry’ego Pottera.

Może się wydawać, że te książki każdy już ma, więc w ogóle po co o nich pisać? A no dlatego, że w ostatnim czasie ukazało się tak wiele pięknych, kolekcjonerskich wydań “Harry’ego Pottera”, że jeśli macie w rodzinie lub wśród znajomych potteromaniaka lub potteromaniaczkę, nie będzie nic bardziej trafnego niż kolekcjonerskie wydanie ulubionej książki.

Wśród propozycji wydawniczych znajdziemy:

Oprócz samych książek o Harrym Potterze, możemy wybierać spośród książek, które są dodatkiem do kultowej serii:

Opowiadania Tove Janson

Na koniec propozycja dla fanów i fanek Muminków. Autorka tej srerii książek, Tove Janson, napisała wiele innych pozycji, które z całą pewnością ucieszą sympatyków małych trolli.

“Córka rzeźbiarza” to zbiór opowiadań o życiu w domu twórczych rodziców. Tove Janson zaprasza czytlenika do swojego świata. Opowiada o swoich przygodach, zabawach, domu rodzinnym. Ten zbiór traktowany jest jako opowiadania autobiograficzne, mimo, że autorka nigdy typowej autobiografii nie napisała.

Wiadomość to ostatnia książka Tove Janson. W tych opowiadaniach można się zatopić. To doskonała propozycja dla tych, którzy lubią metafory, szukanie ukrytych sensów i znaczeń. “Wiadomość” to propozycja na prezent dla tych osób, które lubią obcowanie z literaturą, słowem a nawet baśnią.

Mam nadzieję, że wśród przedstawionych przeze mnie tytułów, znajdziecie coś, co przywoła uśmiech na twarze Waszych bliskich. Udanego przygotowywania prezentów! ♥

Wpis zawiera linki afiliacyjne do serwisu allegro.pl

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s