Książki nie tylko dla dziewczynek

Wyobrażając sobie macierzyństwo, bardzo chciałam, aby moje dziecko lubiło czytać książki. Teraz, za każdym razem, kiedy widzę moją córkę z książką, jestem wzruszona ♥

Książek nam nie brakuje i jak każde małe dziecko, tak i moja córka, ma swoje ububione książeczki, które wałkujemy praktycznie bez przerwy. Jednak bardzo lubi też poznawać nowe historie i bohaterów/ki.

Zapraszam Was na tekst o książkach, które towarzyszyły nam w czerwcu. Ich bohaterkami są dziewczynki, ale książki są nie tylko dla nich 😉

Wpis powstał we współpracy z księgarnią internetową czytam.pl

Jadzia Pętelka mówi czułe słówka“, Barbara Supeł

Jadzia Pętelka jest uroczą dziewczynką, której przygody opisane są w serii książeczek “Jadzia Pętelka”. Każda część dotyczy jednego problemu, z którym na co dzień mierzą się maluchy. Możdemy przeczytać o Jadzi, która nie odda łopatki, robi siku lub zostaje z nianią. Tym razem jednak autorka proponuje coś innego.

Jadzia Pętelka mówi czułe słówkato opowieść o zwykłym dniu rodziny Pętelków. Odwiedzamy ich w niedzielny poranek, gdy wszyscy jeszcze śpią. Wszyscy, poza Jadzią.

Dziewczynka budzi się rano w świetnym humorze i obdarowuje miłością wszystkich domowników: śpiącego brata Stasia, rodziców i psa Pirata. Napad czułości udziela się również mamie, której Jadzia nie przestaje kochać, nawet gdy mama korzyta z łazienki.

instagram

“Jadzia Pętelka mówi czułe słówka” to książeczka, która wprawia w dobry natrój. Jest krótka i zabawna, szczególnie dla trzylatków, które z całą pewnością będą zachwycone takimi słowami, jak “moja mamunia niunia”, “moja córusia siusia”, “kizia mizia”, “psinka słodzinka”, “miękka kluseczka” czy “słodki pierożek”.

Uroku książkom o Jadzi dodają ilustracje Agaty Łukszy. Miękkie, realistyczne, utrzymane w przyjemnych dla oka kolorach. Bohaterowie w mig wzbudzają sympatię, a dzieci bardzo chętnie wracają do opowieści o Jadzi.

zdjęcie ze strony czytam.pl

Wanda szuka miłości“, Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

O ludzie, jaka ta książka jest zabawna! Jeśli jesteście dorosłymi lubiącymi abstrakcyjny humor, będziecie się świetnie bawić.

“Wanda szuka miłości” to kolejna propozycja autorów osławionej już książki “Proszę mnie przytulić”. Podobnie jak wcześniejsza historia, tak i przygody Wandy dzieją się w świecie zwierząt.

Wanda bowiem jest… dżdżownicą. I to nie byle jaką. Chce od życia czegoś więcej, niż tylko spulchniania ziemi. Dlatego wyrusza na poszukiwanie miłości. Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie. Wanda przeżywa rozczarowania, aż w końcu poznaje Szopika. Mogłoby się wydawać, że to właśnie on zostanie miłością dżdżownicy, ale nie. Wanda dowiaduje się, że Szopik zgubił tatę. Postanawia mu pomóc i wspólnie wyruszają na poszukiwania.

instagram

To, co przydarza im się po drodzę, pozostawię w tajemnicy, choć właśnie wtedy dzieją się rzeczy najbardziej szalone. Wspomnę tylko, że na ratunek przed bestią wezwali jednorożca, który pokonał zagrożenie magicznym chuchem o zapachu szarej renety.

Oczywiście ilustracje Emilii Dziubak dopełniają całości. Nie tylko wspaniale obrazują historię, ale także podkreślają walor humorystyczny publikacji.

zdjęcie ze strony czytam.pl

Księżniczki i smoki“, Christina Bjork, Eva Eriksson

Tytuł wydaje się bardzo tradycyjny, jak na książkę dla dzieci. Jednak opowieść wcale tradycyjna nie jest.

“Księżniczki i smoki” to wcale nie jest książka o stereotypowych księżniczkach. Bohaterki są łobuziarami, dążą do swoich celów, są zaradne, samodzielne i odważne. Smoki wcale nie są dla nich zagrożeniem, nie tylko dlatego, że nie są groźne. Niektóre są i nawet planują zjeść księżniczkę. Ta jednak doskonale poradziła sobie w tej sytuacji, wcale nie czekając na ratunek rycerza. Skończyło się na tym, że smoki wolały się z nią bawić niż zjadać na kolację.

Każdy rozdział książki to przygody jednej księżniczki. Rozdziałów jest siedem i każdy jest jednym dniem tygodnia. Na koniec wszystkie księżniczki i smoki spotykają się razem na wspólnej imprezie.

“Księżkiczi i smoki” są również pięknie zilustrowane przez Evę Eriksson.

zdjęcie ze strony czytam.pl

Jestem bardzo ciekawa, jakie książki towarzyszą Waszym dzieciom podczas tych wakacji? Dajcie znać na Instagramie lub Facebooku 🙂

A jeśli moje posty o książkach dla dzieci Wam się podobają, będzie mi bardzo miło, jeśli podacie je dalej 🙂

1 Comment

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s