Poznajmy się!

A więc usiadłam i tworzę.

Mam na imię Ania, jestem muzykolożką, skrzypaczką, mamą i postanowiłam, że pora coś z tym wszystkim zrobić.

W naszym domu podstawą funkcjonowania jest muzyka i muzykowanie. Towarzyszy nam praktycznie cały czas. Mój mąż jest “specjalistą” od rocka i radia generalnie, ja od przemycania wiedzy i edukacji muzycznej do życia naszej córki, by budować w niej świadomość, rozwijać potencjał i kształtować jej muzyczny gust. Czego słuchamy? Wszystkiego! (może poza disco-polo, bo tego akurat nie lubimy. Nie oceniam.) Tańczymy, gramy na instrumentach, improwizujemy, śpiewamy. Widzę, jak wiele daje to nam, jako rodzinie, ale chyba przede wszystkim – jak wiele daje to naszej córce, która mając niespełna dwa lata, śpiewa sobie swoje własne, wymyślane melodie, wystukuje rytmy, powtarza, tańczy i tak naprawdę, w tym momencie jest już dwujęzyczna. Absorbując język angielski z piosenek (i nie oszukujmy się – z Peppy), pewnego dnia po prostu zaczęła używać angielskich słówek. Jak to się stało? W mózgu, część odpowiadająca za muzykę (mówiąc prosto), jest również częścią odpowiadającą za język. Bo muzyka to język, w którym mówimy w bardzo specyficzny sposób. To język naszych emocji, ciała, poczucia bezpieczeństwa, przynależności.

Skoro więc muzykowanie ma tak wiele korzyści, dlaczego ograniczać się z tym tylko do moich czterech ścian? Postanowiłam podzielić się tym naszym muzycznym światkiem ze… światem.

Chcę stworzyć miejsce, w którym rodzice znajdą narzędzia i materiały do zabawy muzyką. By muzyka przestała być domeną sal koncertowych, by w prosty sposób znalazła miejsce w naszych domach.

Na czym chcę się opierać? Na wiedzy zdobytej na kursie Pomelody (http://pomelody.com), na studiach i w czasie mojej edukacji muzycznej, na metodzie Gordona oraz elemantach atreterapii, szczególnie muzykoterapii.

Na dziś to tyle.

Do usłyszenia!

Ania.

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s